
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Min Input Voltage | 3.5 V |
| Output Current | 2.5 A |
| Output Voltage | 39 V |
| Operating Supply Voltage | 42 V |
| Output Type | Adjustable |
| Min Supply Voltage | 3.5 V |
| Max Output Current | 2.5 A |
| Quiescent Current | 138 µA |
| Synchronous Rectifier | No |
| Topology | Buck-Boost |
| Switching Frequency | 2.5 MHz |
| Max Input Voltage | 42 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 800 mV |
| Max Output Voltage | 39 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Function | Step-Down |
Stock: 22853
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48528
Ext.Price$0.48528
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48528 | $0.48528 |
| 10 | $0.37920 | $3.79200 |
| 25 | $0.34228 | $8.55700 |
| 50 | $0.30896 | $15.44800 |
| 100 | $0.27888 | $27.88800 |
| 300 | $0.26637 | $79.91100 |
| 500 | $0.25443 | $127.21500 |
| 1000 | $0.23755 | $237.55000 |
